Dominik Matwiejczyk

3,3
275 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Dominik Matwiejczyk

- wypowiedź Dominika Matwiejczyka. Między innymi z tych słów, lecz przede wszystkim z samych dotychczas nakręconych filmów wywnioskować można, że w jego dziełach głębszych treści nie znajdziemy. Nie ma w tym nic złego - radziłbym tylko trochę więcej szczerości. Bo zapowiada się on jako całkiem przyzwoity twórca kina dla gawiedzi szukającej taniej rozrywki.
Oryginalności oczywiście brak, ale tego przecież gawiedź nie wymaga.
Starszemu Matwiejczykowi do sukcesu wystarczy upór w dążeniach (tego na pewno mu nie brakuje) i trochę ciekawszy pomysł - czyli bardziej "porywająca" historia. Oczywiście mowa o sukcesie na miarę kina tej klasy, czyli przede wszystkim komercyjnym. Pan Dominik bardzo na niego liczy, nie mam co do tego wątpliwości. Trochę już nakręcił, a wciąż musi narzekać, że ciężko się wybić. Cóż, powodzenia. Ja do kina nie pójdę.

Klak_per_Glaca

przekaz jest sprawą drugorzędna, ale to nie oznacza, ze go nie ma. jeżeli przekaz jest na pierwszym miejscu to sie robi publicystyka

marsjaninmercado

Zgadzam się. Tematem filmu nie może być ochrona wielorybów czy lasów tropikalnych. Może to być punkt wyjścia do opowiedzenia jakiejś historii. Oglądając film chcę przeżyć z bohaterami przygodę, chcę żeby mi dostarczono emocji. A nie umoralniano i mówiono jak mam żyć. Jak będę chciał głębokiego przekazu to włączę tv trwam. Oczywiście nie uważam, że film powinien być "wyprany" z jakiejkolwiek głębszej myśli. Tylko po prostu nie przesadzać z tym:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones